FAQ

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY 

 

Ako si uplatniť sezónne zľavy?

Odpoveď: Na sezónne zľavy má nárok každý zákazník. Sezónne zľavy sa započítavajú do ceny dodatočne. Najprv Vám príde automatický email s pokynmi k platbe a cenou, ktorá zľavu nezohľadňuje. Vyčkajte na ďalší email s faktúrou, kde už bude zľava započítaná. V tomto prípade nie je možné platiť cez Paypal.

 

Po nákupe mi prišiel email s cenou bez zľavy. 

Odpoveď:  Po zadaní objednávky Vám príde automatický email s pokynmi k platbe a cenou, ktorá zľavu nezohľadňuje. Vyčkajte na ďalší email s faktúrou, kde už bude zľava započítaná.

 

Chcem niekomu kúpiť darčekovú poukážku, ako mám postupovať? 

Odpoveď: Darčekové poukážky si možno zakúpiť v hodnotách 30, 50 a 100 Eur. Poštovné je zdarma ako darček od nás :-) a preto zvoľte spôsob prevzatia "osobný odber". Poukážku pošleme na Vami uvedenú adresu. V prípade, ak chcete poukážku poslať na inú ako fakturačnú adresu, nezabudnite uviesť adresu osoby, ktorú chcete obdarovať. 

 

Dostal som darčekovú poukážku a chcem si za ňu nakúpiť tovar, ako to mám urobiť? 

Odpoveď: Jedna poukážka platí na jeden nákup a je platná 6 mesiacov od dátumu vystavenia. Nie je možné ju vyplatiť v hotovosti, preto nákup zvažujte tak, aby ste vyčerpali pokiaľ je to možné celú hodnotu poukážky. Pri spôsobe platby treba zadať možnosť "v hotovosti", lebo za tovar už neplatíte. Okrem osobného prevzatia treba do celkovej ceny nákupu započítať aj poštovné. Každá poukážka má jedinečné číslo, ktoré napíšte do kolónky "Odkaz pre WPG Central Europe", keďže bez tohto údaju nebude poukážka akceptovaná. 

 

Som členom 4. práporu "úderného" a chcem si uplatniť zľavu, ako to mám urobiť?

Odpoveď: Pri nákupe napíšte do kolónky „Poznámka pre WPG Central Europe“, že ste členom a chcete si uplatniť zľavu, Vaše kmeňové číslo zo stáleho preukazu (malá červená vojenská knížka) a názov Vášho KVH. Po ukončení objednávky Vám príde automatický email s pokynmi k platbe – neplaťte! Vyčkajte na ďalší email s faktúrou, kde už bude započítaná zľava. V tomto prípade nie je možné platiť cez Paypal.

 

Som členom 4. práporu "úderného", ale po nákupe mi prišiel email s cenou bez zľavy.

Odpoveď:  Ano. Po zadaní objednávky Vám príde automatický email s pokynmi k platbe a cenou, ktorá prápornú zľavu nezohľadňuje. Vyčkajte na ďalší email s faktúrou, kde už bude zľava započítaná.

 

Chcem si objednať rovnošatu československého vzoru pre mužstvo a poddôstojníkov, ale nevyhovujú mi konfekčné veľkosti v tabuľke.

Odpoveď:  V takom prípade si treba vybrať aspoň približnú, najviac vyhovujúcu veľkosť a tu si dať, v prípade potreby, ďalej upraviť napr. najbližším krajčírom. Počas II. svetovej vojny tomu nebolo inak, erárne rovnošaty sa často sekundárne upravovali a preto je aj v súčasnosti možné pri origináloch badať množstvo rozdielov, ktoré z takejto úpravy vyplynuli. Takýmto spôsobom sa všetci viacej priblížime k realite vtedajších dní. 

Určite je potrebné vedieť, že sledovanou úpravou je dôležité dosiahnuť taký vzhľad rovnošaty, ktorý bol pre obdobie II. svetovej vojny typický. To znamená, že rukávy blúzy musia byť ukončené tesne nad vonkajšou kôstkou zápästia. Predná spodná časť blúzy musí byť ukončená na vrchole rozkroku a spodná zadná časť musí byť ukončená tak, aby bolo možné vidieť 1/3 sedacieho svalu (zadku :-)). Všetky rozmery, ktoré sme vyššie uviedli platia pre postavenie vojaka v pozore.    

 

Aký je rozdiel medzi tabuľkou konfekčných veľkostí a objednávkovým formulárom?

Odpoveď: Tabuľka konfekčných veľkostí slúži pre výber rovnošaty pre mužstvo a poddôstojníkov. Treba si podľa uvedených mier vybrať vyhovujúcu veľkosť (rost) a ten následne zadať pri nákupe.

Objednávkový formulár slúži pre šitie rovnošaty na mieru pre rotmajstrov a dôstojníkov. Do formulára sa zadávajú vlastné miery podľa pokynov, vyplnený formulár treba zaslať na našu emailovú adresu wpgcentraleurope@gmail.com.

 

Ako mám postupovať pri meraní pre určenie môjho rostu alebo pre vyplnenie objednávkového formulára?

Odpoveď:  Merajte sa v spodnej bielizni. Meter pri meraní je nahladko, tj. dá sa s ním pohybovať do strán, nie je vtlačený do bielizne. Nepridávajte si centimetre naviac, čím presnejšie miery nám dodáte, tým lepšie Vám rovnošata padne. Nemerajte sa sami, ale vždy len s pomocou druhej osoby. Ak máte možnosť, nechajte sa zmerať profesionálom (krajčírom) vo svojom okolí. Použite náš formulár. Pri meraní treba dať pozor najmä na obvod pásu (v tabulke č.4). Merajte v najužšom mieste v páse. Nie v mieste, kde bežne nosíte nohavice.

 

Ako mám rovnošatu čistiť?

Odpoveď:  Neodporúčame pranie v práčke ani sušenie v sušičke bielizne, odporúčame chemické čistenie v profesionálnej čistiarni na šaty - nezabudnite informovať, že ide o vlnené sukno.  V každom prípade však pred chemickým čistením VŽDY odpárajte všetky gombíky, keďže na základe praktických skúseností dochádza k zmene ich farebného odieňu alebo k úplnej strate farby, ak boli gombíky  povrchovo ošetrené farbou. 

 

Ako sa mám starať o kožený výstroj?

Odpoveď:  Koža je prírodný materiál a treba jej venovať pravidelnú starostlivosť. Kožený výstroj odporúčame raz za 3 mesiace naimpregnovať vhodným mastným prostriedkom (elaskon, indulóna, najlepšie ľanový olej). Používaný kožený výstroj (po podujatí) treba najprv mechanicky očistiť od hrubej špiny a nechať jej dobre vyschnúť pri izbovej teplote. To je dôležité, pretože ak bude koža vysychať príliš rýchlo (napr. pri vykurovacom telese), hrozí riziko popraskania kože, ak bude vysychať príliš pomaly, hrozí riziko vzniku plesne. Následne je kožu nevyhnutné ošetriť vhodným mastným prostriedkom (elaskon, indulóna, najlepšie ľanový olej), pri koženej obuvi nezabúdajte na kožené šnúrky a podrážky. 

 

Je možné si u Vás zakúpiť vzorky materiálov alebo určité množstvo materiálov, ktoré používate na výrobu Vašich rovnošiat a výstroja?

Odpoveď: Nie. Dôvod je jednoduchý. Dosť často mávame od rôznych zákazníkov otázky smerujúce k odoslaniu vzoriek, alebo dokonca aj nášho materiálu potrebného na výrobu rovnošiat alebo výstroja. Keďže nie sme obchod typu galantérie, alebo obchod s textíliami túto službu neposkytujeme. Pri tom množstve požiadaviek, ktoré registrujeme a k nám smerujú by sme odpredajom základných materiálov ohrozili náš vlastný výrobný program, ktorý je postavený na dohotovení finálnych výrobkov, a to vôbec nechceme, keďže výroba rovnošiat a výstroja konečnému zákazníkovi je náš hlavný cieľ. Možno si niekto povie, že by sme mohli spraviť výnimku. My sme však toho názoru, že akákoľvek výnimka porušuje pravidlá a keby sme začali náš obchod takto smerovať nebolo by to dobré riešenie, keďže je ťažko stanoviť komu výnimku dať a komu nie. U nás majú všetci zákazníci rovnaké postavenie a určite tento trend meniť nebudeme. Zároveň získanie základných materiálov nás stojí veľké úsilie, pretože v mnohých prípadoch nejde o bežný tovar, ktorý môžete zakúpiť v bežnej obchodnej sieti a preto si ho musíme vážiť a je hlavne potrebný pre výrobu našich finálnych produktov, ktoré od nás nakupujete. Môžeme Vám zaručiť, že dbáme na autenticitu všetkých našich základných materiálov a aj na autenticitu vyhotovenia našich finálnych produktov a nemusíte sa obávať, že by išlo o druhotriedne alebo nesprávne typy základných materiálov.

 

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať.

 

Vyhľadávanie

Kontakt

Roman Moravec-WPG CENTRAL EUROPE Kukučínova 2098/1A
91441 Nemšová-Ľuborča
Slovenská republika
+421907673369
 
 
ČO JE NOVÉ?

 

Naskladnili sme niekoľko replík sovietskych nožov NR40 a zadali sme do výroby blúzy a nohavice vlnené čs. vzoru, zatiaľ vo veľkostiach: ROST4 až ROST6. Tieto súčasti rovnošaty čs. vzoru budú vyrobené z nových látok, ktoré sme dostali pred prázdninami. V tomto prípade sme volili typ látky amerického pôvodu označovaný čs. intendanciou ako „elastik“. Ide o veľmi pekné odtiene farby khaki a olivovozelenej farby. Kvalita je porovnateľná s originálom a skôr sa jedná o typ látky používaný v rannom období 1. ČSAZ: jar 1944, leto 1944-Černovice, KDO 1944 a zima 1944. Bola objednaná výroba 30 párov Russian Last bagandží a 20 párov pupyryškových sovietskych bagandží. 

Výroba blúz a nohavíc anglickej súpravy Battledress, 1940 Pattern (Austerity) začala. Ešte dopilujeme strihové záležitosti a pôdeme s nimi na trh. Hneď začneme vyrábať aj blúzy a nohavice Battledress súpravy Serge skoršieho a neskoršieho výrobného prevedenia. Všetko už máme vyvzorované a máme dostatok skladových zásob materiálov na ich výrobu cca na jeden kalendárny rok.